• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Najciekawsze wpisy:

Podnośniki nożycow

W wielu dyscyplinach takich, jak na przykład branża budowlana, hutnictwo ...

Uwielbiamy patrzeć

Co krok powstają nowe markety, galerie, punkty sprzedaży. Hipnotyzują nas ...

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny jest wybitnie istotny dla każdego z nas, albowiem ...

Styl ubierania się

Styl ubierania się ma prawo być bardzo różnorodny, tak różnorodny ...

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to w naszych czasach nagminny problem. Wiele dzieci ma trudności związane z należytym rozwojem. Czynników warunkujących może być mnóstwo. Znawcy tematu nie są w stanie wskazać decydujących. Jedno jest pewne: takie dzieci potrzebują terapii. Wielkie poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – walory
Rodzice, kiedy słyszą o kłopotach rozwojowych malucha są załamani. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Gdy minie początkowy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wysiłek rodziców jest nieoceniony i bezpośrednio przekłada się na pomyślność dziecka. Poszukując rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość młoda terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym zbudowała podstawy terapii pomagającej dzieci zaburzone. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Duża część rodziców z chęcią z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to ma miejsce spontanicznie w przypadku dziecka zdrowego. Ogromne znaczenie posiada nauka czytania. W związku z tym dziecko od razu uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – nawet 2-latki są w stanie nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci lepiej pojmują otaczający je świat, kiedy są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania specjalnych nagrań na płycie. Ten etap jest dość bolesny, ponieważ dziecko buntuje się.
Następna część to wykorzystywanie przeróżnych pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, wyszukiwanie różnic, logikę, nazywanie emocji a także wiele innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, klocki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Warto ją szczegółowo, aby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

Comments are closed.